Litery przestrzenne z plexi – Jak je wykonać krok po kroku?

Organizacja wesela wymaga od młodej pary oraz zaangażowanych osób nie tylko bardzo wiele pracy i przygotowań, ale również kreatywności i znajdowania różnorodnych rozwiązań. Uroczystość wymaga bowiem ogromnej ilości większych i dobrych elementów, o których nie można zapomnieć, a które czasami ciężko dostać w sklepie, w takim wydaniu jakbyśmy sobie tego życzyli. Jednym z nich jest powitalna tablica z plexi, która będzie znajdowała się na wejściu sali weselnej. Jak przygotować ją samemu? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu, w którym przedstawimy przepis na własnoręczne wykonanie tego weselnego gadżetu.

Litery z plexi – przygotowania

Przykład liter wykonanych z pleksi
Zdecydowanie jedynym z ważniejszych elementów całego przedsięwzięcia jest projekt tablicy na której znajdą się litery z plexi, zwykły napis naniesiony za pomocą specjalnego flamastra lub napis samopryzlepny. Musimy wiedzieć, w jakim ma być ona stylu, czy ma być w pionie czy w poziomie, a także czy ma być zawieszona czy też stojąca. Jeżeli zdecydujemy się na formę stojącą, najprostszym rozwiązaniem będzie ustawienie jej na drewnianej sztaludze lub podobnym stelażu. W przypadku opcji wiszącej doskonałą metodą jest wykonanie własnoręcznej ramy, do której przymocujemy tablicę.

Możemy zrobić ją bardzo łatwo z cienkich, metalowych rur, które następnie pofarbujemy metaliczną farbą w sprayu. Rury pięknie będą prezentowały się ozdobione kwiatami. Kiedy nasza wizja całości jest już w miarę gotowa, powinniśmy także zdecydować się na konkretny kolor oraz rozmiar tablicy. Do najbardziej popularnych barw zaliczyć należy oczywiście biały, ale także przezroczysty, który wygląda naprawdę nowocześnie i stylowo.

Realizacja

Kiedy wszystkie szczegóły odnośnie liter zostaną już opracowane musimy kupić odpowiedni kawałek plexi w uzgodnionym rozmiarze oraz kolorze. Większość sklepów i firm specjalizujących się w takich produktach przytnie dla nas plexi, do takiego rozmiaru, na jakim nam zależy. Taki zakup nie jest drogi i zdecydowanie o wiele bardziej opłacalny niż kupowanie gotowej tablicy. Jeżeli zdecydowaliśmy się na model wiszący musimy wywiercić w naszej tablicy dwie dziurki, które umożliwią zamontowanie haczyków.

Kiedy tablica będzie już kupiona, najwyższa pora, by nanieść na nią napisy. Warto jednak pamiętać o tym, by uprzednio dokładnie wyczyścić powierzchnię plexi i upewnić się, że nie jest pokryta pyłem. Najlepszym sposobem na naniesienie napisów jest zakup odpowiednich naklejek, jednak, jeżeli posiadamy zdolności plastyczne możemy spokojnie zrobić to za pomocą flamastra. W zależności od tego, czy zależy nam na tym, by tablicę można było użyć więcej razy powinniśmy użyć pisaka zmazywalnego, ale jednocześnie takiego, który nie będzie rozmazywał się przy najmniejszym dotyku.

Co napisać na tablicy?

Tablice powitalne zazwyczaj zawierają napis „Witajcie”, ale także imiona nowożeńców, datę ślubu czy piękny cytat, wybrany przez parę młodą. Może również posiadać ozdobne grafiki czy ilustracje. Taka powierzchnia jest także dobrym miejscem na przydzielenie poszczególnym gościom miejsc przy stole. Oczywiście przy każdym nakryciu znajdować się będzie wizytówka, jednak tablica w tej formie będzie znacznym ułatwieniem i sprawi, że goście nie będą musieli okrążać wszystkich miejsc, by znaleźć swoje, a jedynie odszukać swoje nazwisko na ogólnodostępnej tablicy.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *