Stojak z plexi czy kartonu – na który lepiej się zdecydować?

Aktualnie stojaki cieszą się ogromną popularnością. Wykonać je można z różnego rodzaju materiałów, dzięki czemu każda osoba może zdecydować się na inny towar. Produkty można zrobić zarówno z plexi, jak i z kartonu. Który materiał będzie bardziej wytrzymały?

Stojaki z plexi – ich zalety oraz wady

stojak na ulotki z płyty plexi ciętej na wymiar
Stojaki z plexi i tworzyw sztucznych na zamówienie mają naprawdę wiele zastosowań. Zwykle pełnią funkcję informacyjną. Muszą więc być wykonane z wysokiej jakości materiałów, ponieważ ważne jest to, aby były solidne i trwałe. Taki stojak nie powinien zepsuć się po kilku tygodniach. Na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów tego typu stojaków. Wyróżnić można takie rozmiary, jak na przykład: a3, a4, a5 lub a6. Stojaki posiadają kieszonki w których można umieścić ulotki lub wizytówki.

Plexi to materiał, który jest odporny na uszkodzenia – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Stojak wykonany z takiego surowca można na przykład powiesić na ścianie lub postawić na biurku. Stojaki biurkowe cechują się estetyką, są one również bardzo estetyczne. Często można je zauważyć w restauracjach lub barach, gdzie pracownicy umieszczają menu.

Na jaki stojak się zdecydować?

Nie da się ukryć, że wszelkie stojaki reklamowe są trwałe i bardzo wytrzymałe. Te, które wykonuje się z plexi posłużą na dłuższy okres, ponieważ karton szybciej może się zepsuć. Warto również wspomnieć o tym, że szkło akrylowe łatwo jest wyczyścić. Wystarczy tylko woda, aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Materiał podobny jest do szkła i w większości przypadków jest bezbarwny. Stojaki na ulotki mogą być stylowym dodatkiem w wielu miejscach. Stabilna konstrukcja może stać również na zewnątrz.

Nie ma szans, aby taki stojak został zwiany przez wiatr. Jest to z pewnością jak najbardziej pozytywna informacja. Wśród stojaków z plexi znaleźć można wiele rodzajów. Stojaki sklepowe są bardzo pojemne, więc można na nich umieścić wiele produktów. Wyróżnić można także stojaki jubilerskie, które prezentują się bardzo elegancko i stylowo. Służą głównie jako tło do biżuterii. Bardzo często tego typu stojaki są podświetlone, dzięki czemu wyglądają jeszcze lepiej.

Jak widać, stojaki z plexi mają naprawdę wiele zastosowań. Przede wszystkim są wykonane z wysokiej jakości materiałów, więc ciężko jest je zniszczyć. Oprócz tego, warto wspomnieć o tym, że wszelkie stojaki prezentują się pięknie pod względem wizualnym. Można w nich przechowywać różnego rodzaju ulotki, reklamy, wizytówki. Jest to z pewnością ogromna zaleta dla wielu osób.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *